Magyar Gördeszka Bajnokság - Szentendre 2021.07.24
2021. július 26. írta: Gördeszkások Klubja

Július 24-én került megrendezésre a 2021-es Magyar Gördeszka Bajnokság első állomása Szentendrén, ahol az indulók street kategóriában, és több korosztályban mérhették össze a tudásukat.

Bár verseny időpontja csupán 10 nappal rendezvény előtt lett közzétéve, összesen 4 sportegyesület 20 gördeszkása indult a megmérettetésen. Közülük a legfiatalabb mindössze 6, a legidősebb 32 éves volt.
A Magyar gördeszkázás történetében ez volt a második olyan hivatalos verseny, ahol sportegyesületi tagság, sportorvosi vizsgálat* és versenyegedély birtokában lehetett elindulni.

Az első hivatalos OB 2019-ben a MOGGSZ Kisújszállás Szezonnyitó Jam néven került megrendezésre.
A férfiak 12 év alatti, 12-14 év közötti, 14-18 év közötti és 18 év feletti korcsoportokban, a női indulók mindannyian 18 év feletti korcsoportban versenyeztek.

A versenyzőknek 2*1 perces menet, és 5 próbás irányított jam session állt rendelkezésre, hogy elkápráztassák a 4 fős zsűrit. Előbbiből a jobbik menet eredménye, utóbbiból a legjobb 4 trükk pontszámának az összege adta a végeredményt.

Egyesületünk tagjai igazán szép eredményeket értek el:

12 év alatt  - a mindössze 8 éves - Venczel Sámuel nyert, aki előtt igazán fényes jövő áll.
A 12-14 év közöttiek versenyében Juhász Marcell a második helyen végzett.
14-18 év közötti korosztályban az a Simon Gábor állhatott a dobogó legfelső fokára, aki a 2019-es OB-n még csak a 2. helyen végzett.
A 18 év felettiek versenyében Szikora Bálint épphogy lecsúszva a dobogóról 4., Tudós Róbert az 5. helyen végzett.

A nők versenyében Grabecz-Horváth Dóra megvédte a 2019-es bajnoki címét, és idén is magabiztosan nyert.

Gratulálunk minden helyezettnek!

Köszönjük a szervezész a MOGGSZ Gördeszka Szakágának, és a nyereményeket a verseny támogatóinknak: Store13, Medium Skateshop, Stég, Criminal Skateshop, Pepper Skate, Ride Or Die Store.